Žebrák je člověk, co spoléhal na přátele.

Leden 2009

Menší změna

31. ledna 2009 v 9:22 | Lady-Starllete
Ano, mám tenhle blog teprve měsíc, dva, ale už teď se mi duchem přestává líbit, takže ho trošku pozměním a začnu asi tím, že vymažu all prázdné rubriky a podle článků je budu přidávat...Chtěli, aby se ze mě stala chodící kostra

28. ledna 2009 v 14:06 | Lady-Starllete |  Zajímavosti
O hrozivých vzkazech hovořila Emma v interview pro magazín Fabulous. Od roku 2006 byla členkou komunity vyzáblých dívek, jejichž životním stylem a vyznáním je anorexie a které se pro radu a podporu od svých soukmenovkyň scházejí online na tzv. pro-ana webech. "Dokážeš to, ty to zvládneš," vyzývaly ji ostatní dívky, když chtěla s hladověním přestat.

A tak se v diskusích s ostatními učila, jak potlačit pocit hladu i prostřednictvím nejrůznějších léků, jak se motivovat k hladovění, zaznamenávala dny, kdy nic nepozřela, případně jen malé množství jídla. Nebo spíše náhražek jídla. Ostatní dívky jí také radily, kterak má anorexii skrýt před rodinou a přáteli. Nikdo nesměl nic poznat.

Pro-ana weby jsou proslulé fotogaleriemi s vyhublými dívkami, je to tzv. "thinspirace". Při čtení anorektických zaříkadel jako "tuk je špinavý, kosti jsou čisté" nebo "tuk je parazit na vašich kostech" úplně mrazí v zádech.


"Nyní se za to stydím, ale i já jsem psala jiným holkám podobné vzkazy. Ať vydrží, ať nepřestávají. Dokud nebudou jen kost a kůže," uvedla v magazínu Emma. Problémy s příjmem potravy u ní začaly v patnácti.

"Nevypadala jsem jako dívky ve škole. Ony byly elegantní a vkusné, já vysoká a klátila jsem se. Přezdívaly mi Emmaphant (spojení jména a anglického slova slon - pozn. red.), i když jsem na svou výšku neměla nějak šílenou váhu," vzpomínala dívka. Kruté komentáře spolužaček začaly doslova rozežírat její sebevědomí. Den po narozeninové párty to všechno začalo.

"Snědla jsem pizzu, pak plátek chleba, šla domů a všechno vyzvracela. Zjistila jsem, že tohle je cesta, jak jíst cokoliv a přitom hubnout. Stalo se to mým životním stylem," popisovala prvopočátky bulimie.

Je to přece životní styl
Když bylo Emmě osmnáct, odstěhovala se od rodiny a žila sama ve vlastním bytě. Právě tam viděla dokument o pro-ana webech a okamžitě se na některé z nich zaregistrovala. Tam ji záhy přesvědčily, že anorexie není nemoc, jen určitý životní styl, který jiní prostě nechápou.

"Během jednoho roku jsem dostala svůj jídelníček na samou mez možného. Na snídani jsem měla grep, jablko na oběd a odpoledne sendvič. Moje bulimie se proměnila v anorexii," konstatovala Emma s tím, že jejím cílem bylo pouhých 300 kalorií denně a po třetí odpoledne už nejíst. Navíc cvičila tak, aby spálila minimálně 500 kalorií denně. "Prostě jsem jen poslouchala rady z webu."


Jak výrazněji hubla, její blízcí si toho povšimli. Přítel Chris i rodiče se začali obávat nejhoršího. "Zkoušeli mi pomoci, ale já neposlouchala. Po loňské hádce s Chrisem už jsem nechtěla žít. Předávkovala jsem se léky a pořezala zápěstí. Nakonec jsem ale ještě stihla zavolat kamarádce, díky tomu mě zachránili," vyprávěla Emma.

Deset měsíců
Pak už se konečně začala léčit. Trvalo to deset měsíců, než se dostala znovu na svou zdravou váhu. Nyní jí znovu vyváženě a je pod dohledem lékařů. "Ale anorexie je něco, čeho už se nikdy nezbavím, vždy s tím budu muset žít. Naštěstí mě podporovala rodina i můj přítel. Jinak bych to asi nezvládla," dodala dnes již zdravá dívka se sympatickou vizáží.

A co říká na pro-ana stránky dnes? "Lžou. Jsou nebezpečné, nutí dívky do šílených věcí. Nakonec mohou ve výsledku i zabíjet. Tyhle rady nejsou k ničemu," zakončila Emma.

Zdroj: Tady


Protest and rebelion

25. ledna 2009 v 15:40 | Lady-Starllete |  ZajímavéGothic life

25. ledna 2009 v 13:23 | Lady-Starllete |  Pozéři
Velice pravdivá povídka jedné velice informované holky(to byla ironie, mimochodem)

Co se člověk všechno nedozví...

24. ledna 2009 v 10:46 | Lady-Starllete |  Pozéři
Mám pomalu pocit, že gothic skupinou může být kdokoli a cokoli...

GhEmo

23. ledna 2009 v 16:50 | Lady-Starllete |  Zajímavosti
Takže tu máme ještě jeden styl a toť GhEmo:
GhEMO je styl. Životní. Styl oblíkání. Styl života. Ste osamnělý, nemáte rádi dětia jiný lidi kolem sebe a EMO? Gratuluju. Ste kandidát na GhEMO.....

Rozdíl mezi EMEM a GhEMEM

EMO je pláč
GhEMO je rozbrečet někoho

EMO je o růžový a černý
GhEMO je o krvavě rudý a černý

EMO sou proužky a puntíky
GhEMO sou taky proužky. ale jenom kulatý. A puntíky taky ale jenom hranatý

EMO: svět nikdy nebude hezkej
GhEMO: svět bude hezkej až EMO chcípne

EMO: Chci umřít!
GhEMO: Chci zabít EMO

EMO: Žiletka je kamarádka
GhEMO: Já sem žiletka......

(original
The differences between EMO and GhEMO

EMO is cry
GhEMO is make someone cry

EMO is about pink and black
GhEMO is about bloody red and black

EMO is about stripes and tittles
GhEMO is about stripes too. Only round stripes. And square tittles.

EMO: The world will never be beautiful
GhEMO: The world will be beautiful when EMO die

EMO: I want to die!
GhEMO: I want to kill EMO

EMO: Blades are my friends
GhEMO: We're blades....)
Zdroj

Girls 0.02

17. ledna 2009 v 18:27 | Lady-Starllete |  People
The 69 eyes-Only you can save me

16. ledna 2009 v 18:25 | Lady-Starllete
Momentálně jsem se zamilovala do téhle písničky a poslouchám ji pořád a pořád dokola....


Barbie

13. ledna 2009 v 19:31 | Lady-Starllete |  Zajímavosti
Opravdu nvm, za jak pravdivý ho můžeme považovat, protože onen blog je pozastaven....nejspíš si to vymyslela, ale o to je to trapnější...

mno tak sice je to už dýl ale musim to napsat protože je to fakt sqelej zážitek...
Takže když mi bylo ještě devět tak jsem začala chodit s tomášem, kterýmu v tý době bylo 16.. bylo to uplně sqelý....jeho 19ti letej kámoš už měl auto tak sme vždycky jezdili na rande v autě ve třech a ten tomášův kámoš vždycky někam zmizel takže jsme měli auto pro sebe.. ten den jsem na sobě měla riflovou minisukni a pod ní jen tanga a takový bílo§růžový tílko a koukala mi poprsenka hihihih... když tomášův kamarád odešel tomáš mě začal hladit po zádech a po zadečku bylo to hrozně příjemný.. ještě ted si pamatuju ten pocit...ten den bylo zrovna děsný teplo protože to bylo loni v létě (přesněji 13.července) tak jsme zapli klimatizaci...a rádio.. zrovna hráli takovou zaláskovanou písničku tak sme se na zadním sedadle začali jako vždy horlivě líbat.. pak tomáš přestal a zeptal se mě jestli bych se s ním nechtěla vyspat.. měla sem pro tenhle pšípad u seb vždycky kondom tak sem mu řekla že jo.. tak mi začal stahovat mini sukni a já mu sundávala triko.. bylo strašně vzrušující.. když sem si sundávala triko tak on si zatim sundal kalhoty a vim že měl nádherný růžový trenky.. já sem tam ležela jen v tangách a v podprdě a on tam byl nademnou v trenkách.. lehl si na mě a opatrně mi rozeplnul popdsenku a sundal tanga.. já mu svlíkla trenky a byla sem strašně překvapená.. měl uplně nádhernej penis.. pak sme se spolu vyspali.. ani mě to poprvý moc nebolelo...a já sem byla uplně šťastná.. potom mi dal cigáro a já byla naprosto happy.. potom přišel jeho kamarád a zase sme někam jeli.. jábyla s tomášem pořád v zadu a celou cestu jsme se líbali.. byla sem strašně štastná... od tý doby mám sex nejméně jadnou týdně a pomáhá mi to s duševní rovnováhou.. takže holky vůbec se nebojte sexu a už vůbec ne sexu v autě.. ;-) papapap miluju vás

Zombina and The Skeletons-Nobody likes you when you're dead

11. ledna 2009 v 19:10 | Lady-Starllete
Podle mě jejich nejlepší písnička...